ANASAYFA
OTELİMİZ
ODALAR
YÖRE
AKTİVİTELER
FİYAT & REZERVASYON
İLETİŞİM

ADATEPE

Tanrılar kralı Zeus’un Truva savaşlarını izlediği zirvede, yemyeşil orman arasından muhteşem Ege denizi manzarasına sahip, otantik taş evleriyle ünlü dağ köyü.

TROIA

Unesco dünya kültür mirası listesindeki en önemli antik kentlerden biridir. Truva harabelerini oluşturan 9 katman kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla sürmüş olan bir uygarlığı göstermekte Anadolu ve Balkanların buluştuğu bu eşsiz coğrafyada yerleşmiş uygarlıkları izlemenizi sağlamaktadır.

ASSOS

Günümüzdeki adıyla Behramkale (Behram köy)M.Ö. 1000 lerden günümüze kesintisiz olarak yaklaşık 3 bin yıldır varlığını sürdüren ve ünlü Aristo’nun da bir dönem yaşadığı yer.

SARIKIZ TEPESİ

Kaz dağlarının zirvesidir. Efsaneye göre köylülerce hakkında dedikodu çıktığı için babası tarafından oraya terk edilen kaz çobanı Sarıkız’ın yaşadığı yerdir. Türkmenlerce kutsal kabul edilir. Her yıl ağustos ayında şölenlerle anılır.

BAŞDEĞİRMEN

Mıhlı çayının Kaz Dağından Ege denizine binlerce yıldır devam eden yolculuğu sırasında oluşan kanyon ve Roma döneminden kalma taş köprü gezenleri büyülemekte.

GÜRLE ŞELALESİ

Kaz dağının zirvelerinden birinde Helen ve Paris’in büvetinde yüzdükleri bir doğa harikası.

BERGAMA

Roma imparatorluğuna bağlanmadan önce, çok büyük krallık olan Pergamon Krallığının başkenti Bergama akropolü, Asklepeion ve hac yeri olarak kabul edilen kilisesi, Pitane (Çandarlı), Aterna (Dikili) ve Thyateira (Akhisar) gibi önemli yerleşimlere sahipti.

Ege bölgesi ayrıca Hıristiyanlar açısından bir hac yeridir çünkü Hıristiyanlığın ilk 7 kilisesi hep bu bölgededir.

1- Symrna (İzmir)
2- Ephessos (Selçuk)
3- Pergamon (Bergama)
4- Thyateira (Akhisar)
5- Sardes (Sart)
6- Philadelphia (Alaşehir)
7- Laeodikia (Denizli)
Bizi facebook.com'dan takip edebilirsiniz !
Tüm Hakları Saklıdır 2019 © HÜNNAPHAN OTEL